Netradiční a luxusní modelované dorty a recepty

Hiearchie článků

Potahovací a modelovací hmoty na dorty

Co je fondán a co marcipán nebo mléčná hmota
Fondánová hmota je hmota cukrová, hlavní složkou je cukr a to hmoty jsou velice sladké. Je to například wiltonský fondán, ale i maďarská hmota K2 a taky velice oblíbená je belgická hmota White icing, dále italská Pasta Bianca Elite, Roll Decor Icing, Irca atd. To jsou hmoty průmyslově vyráběné a určené na modelování a potahování dortů. Jejich velkou výhodou je sněhobílá barva a dlouhá trvanlivost. Já mám na potahování oblíbenou K2 a úplně nejoblíbenější mám White icing, který na svých dortech používám nejvíc - na ozdoby i potah. Kromě toho se také prodávají tzv. základní fondánové hmoty, které se používají většinou na polévání věnečků a punčových řezů, ale už existují i recepty, jak po smíchání této fondánové hmoty se sušeným mlékem a dalšími ingrediencemi docílit výborné potahovací a modelovací hmoty.

Marcipán je hmota z mandlí a cukru. Je vynikající chuti, dá se s ní potahovat i z ní modelovat kytičky. Je poměrně drahá, ale ta chuť je prostě neopakovatelná. Nevýhodou snad může být jemné zažloutlé zabarvení. Pravý marcipán se prodává v různé kvalitě (v různém poměru cukru a mandlí) a podle toho je určený na potahování nebo i modelování ozdob.

Kromě těchto hmot se doma vyrábějí další, kterým často říkáme taky marcipán, ale není to správné označení. Je to většinou hmota ze sušeného mléka, které je levnější než mandle a dobře zpracovatelné. Pokud se do hmoty přidá mandlové aroma, je pak chuť výsledné hmoty podobná trošku pravému marcipánu. Touto hmotou lze také potahovat i z ní dělat ozdoby. Existuje ještě mnoho dalších receptů na různé potahovací a modelovací hmoty, mohu v tomto případě doporučit návštěvu webu www.dortomanie.cz , kde je celá sekce receptů na potahovací hmoty.
Všechny výše zmíněné hmoty lze barvit potravinářskými barvami. Pod tyto hmoty se v naprosté většině (pouze s výjimkou White icing) nedají dávat šlehačkové, tvarohové a jogurtové krémy. Pokud chcete naplnit dort takovým lehkým krémem s velkým množstvím vody, musíte na okraji dortu udělat mantinely z másla nebo máslového krému a pouze dovnitř dáte lehký krém a připadně ovoce. Celý povrch dortu je před potahováním nutno pomazat slabou vrstvou másla, máslového krému, hustého džemu nebo nugety a dobře vychladit. Potažené dorty se musejí skaldovat v chladu, v ledničce a nesmějí se ničím přikrývat, ani do ničeho balit.

Co je White icing (callebaut) a co K2 ? Dá se fondán udělat i doma?
Protože se stále opakují dotazy na tyto dvě hmoty, co jsou zač a jak se s nimi pracuje, tak jsem se rozhodla sem přidat konkrétnější popis. Hmoty White icing i K2 jsou fondánové hmoty. Jsou to hmoty, které jsou velice sladké a tvořené hlavně z cukru. Tyto dvě nejsou dělané doma, ale kupují se v obchodech s cukrářským zbožím. White icing Callebaut je belgický fondán a dá se koupit například u Malátků http://cukrarskepotreby.cz/ , kde stojí kilo cca 150 kč a taky u firmy HANA CZ s.r.o. Tovární 9 České Budějovice tel. 387204215. Je to 7kg kyblík a stojí cca 1000 kč. Hmota K2 je maďarská a dá se koupit například u firmy Fiala Praha http://www.fialapraha.cz/ Kilo stojí také něco kolem 150 kč. Balení po kile nebo po 10 kilech, kde je levnější a kilo vyjde asi na 130.
White icing je hmota, kterou se dají dobře potahovat dorty. Základní barva je sněhobílá, dá se barvit gelovými, tekutými i rozpuštěnými práškovými barvami. V základním stavu je poměrně tuhá, ale propracováním v rukou měkne a je velice tvárná. Po probarvení trochu změkne, ale po chvíli oschne a zase je tužší. Z této hmoty se dají dělat květiny, figurky a různé další ozdoby. Poměrně rychle zasychá a proto ozdoby dobře vytvrdnou. Jen tenké dlouhé ozdoby mají po vytvrdnutí tendenci se lámat, protože hmota vyschnutím začne být velice křehká. Na potaženém dortu, který musí být pod hmotou podmazán máslovým krémem (pudinkovým nebo s kaší) nebo hustým džemem nebo nugetou, hmota White icing nevysychá a je krásně pružná a měkká. Ovšem praktická zkušenost praví, že pod White icing lze podmazat i vyšlehanou šlehačku nebo pařížskou šlehačku a nic se neroztéká!
Na White icing se dá malovat barvami rozpuštěnými v silném alkoholu. Pro lesk dortu je možno i tuto hmotu potřít na dortu štětcem namočeným v silném alkoholu - například vodce, slivovici. Alkohol rychle vyprchá, není cítit, dort mohou jíst i děti a povrch je krásně lesklý. Lesku lze dosáhnout i potřením povrchu slabou vrstvou oleje. Ozdoby na White icing lepíme jen vodou nebo vodou s cukrem, také lze použít kapičku sirupu či Decorge nebo jedlé lepidlol. Větší a těžší ozdoby se dají přilepit rozpuštěnou čokoládovou polevou.
Dort potažený White icingem uchováváme v lednici, ale ničím nepřikrýváme, nebalíme. Tato hmota jde vyválet velice tence, někdy není třeba ji podsypávat, někdy podsypeme lehce moučkovým cukrem (někdo používá i Solamyl), aby se nelepila k desce. Na potažení dortu, tak aby se schovaly nerovnosti a dort byl krásně hladký, je však dobré hmotu vyválet na sílu cca 3 - 4 mm. Také se pak dobře dělají ozdobné okraje kleštičkami. Chuť hmoty White icing je sladká a lehce do ovocna.
Hmota K2 je vynikající na potahování dortů. Má velice podobné vlastnosti jako White icing. Je také sněhobílá. Je však měkčí. Dá se dobře probarvovat a je pružná a dobře se vyvaluje. Chuť má sladkou a lehce po mandlích. Schne a tvrdne velice dlouho a na květy nebo i další ozdoby jako jsou figurky se vlastně nehodí. Přesto jsou některé cukrařinky, které dělají i květy z hmoty K2. Povrch K2 lze také potřít pro lesk alkoholem nebo olejem a pod potah opět musíme podmazat něčím mastným a hustým, aby se neroztekl.
Podobné vlastnosti jako White icing má i hmota Pasta Dama, kterou lze také koupit v některých obchodech s cukrářskými potřebami.
Domácí fondán si lze udělat, recepty lze nalézt na Internetu.

Mléčná potahovací a modelovací hmota podle Arielll
200g sušeného polotučného mléka (Laktino)
200g moučkového cukru
4 lžičky oleje (kdo chce mít hmotu měkčí, přidá až 4 lžíce oleje)
3 - 4 lžíce pšeničného sirupu (dá se koupit v prodejnách s biopotravinami a dá se případně nahradit kukuřičným sirupem nebo medem, ale tmavá barva zbarví i výslednou hmotu)
několik kapek mandlové tresti
trošku teplé vody (s vodou opatrně, velmi snadno se přeleje a potom se musí přidávat stejný díl sušeného mléka a moučkového cukru).
Některé cukrářky dělají tento "marcipán" v domácí pekárně. Stím já zkušenost nemám, takže vše propracovávám ručně tak dlouho až je hmota jako plastelína. Barvím jen části hotové hmoty. Dnes používám na barvení gelové potravinářské barvy, které jsou sice dražší, ale dobře se s nimi pracuje. Hotovou hmotu můžeme rozvalovat a potahovat s ní dort, stejně dobře ji můžeme použít na modelování květin i figurek. Hmotu uchovávám zabalenou v mikroténovém sáčku a uzavřené v dóze v ledničce.
Mléčná hmota se Salkem
1 krabice sušeného polotučného nebo plnotučného mléka (Laktino je nejlepší, dále lze použít Sunar)
1 plechovka hustého sladkého Salka
1 lžička oleje
několik kapek mandlové tresti
voda, případně moučkový cukr
Smícháme a vypracujeme "marcipán", který se téměř nelepí a je tuhý jako plastelína. Zahustit lze moučkovým cukrem, zředit vodou. Hmotu lze použít napotažení doprtu i na modelování. Díky její pružnosti lze dělat i velmi tenké květinové lístečky.
Jednoduchá potahovací hmota z bonbonů Marshmellow nebo např. Opičáci JOJO
Bonbóny Marshmelow nebo Opičáci JOJO
moučkový cukr
voda
případně potravinářské barvy
Do velké nejlépe skleněné mísy dáme bonbony. Na dort o průměru 23 cm dáme asi dvě třetiny sáčku bonbonů Marshmellow nebo skoro celý sáček Opičáků. Opičáci bývají různě barevní, proto doporučuji koupit více sáčků a vybrat si barvu, jakou bude mít výsledný potah na dortu. Pokud seženeme bílé bonbony Marshmellow, pak je můžeme obarvit na požadovaou barvu. Práškové barvy rozpustíme v minimálním množství vody a pokapem bonbony. Pokud nebarvíme, pokapeme bonbony jen vodou nebo několika kapkami citronové šťávy. Dáme na několik málo sekund do mikrovlnné trouby rozpustit. Pozor, proces je velice rychlý a bonbony se po rozpuštění rychle spálí. Vyjmeme z mikrovlnky a opatrně dáme mísu na pracovní stůl. Obsah je velice horký!!! Přisypeme moučkový cukr a mícháme. Cukru bude potřeba docela hodně, dlouho se bude hmota velice lepit a vypadat nechutně. Stále mícháme a přidáváme cukr. Když už nejde míchat, vyndáme na desku a zpracováváme ručně. Pokud hmota ztuhne, dáme ji na chviličku zahřát do mikrovlnky a pak se s ní dá dále pracovat. Touto hmotou lze potahovat dorty, ale je hodně sladká. Táké se z ní dají vykrajovat například listy.

Komentáře

1 #11 cukrarinka
dne 26.11.2012 10:40
Hanko a ostatní, černou barvu hmoty docílíte například tak, že do hmoty přidáte kakao, až je hnědá. Pokud by víc ztuhla, tak ještě kapičku vody a vše dobře zapracovat. Hnědou hmotu pak snadno dobarvíte potravinářskou černou barvou.
chanyuan #12 chanyuan
dne 17.08.2016 04:47
chanyuan0817
chrome hearts sunglasses
cheap ray ban sunglasses
swarovski crystal
michael kors handbags
coach outlet clearance
toms shoes
beats headphones
ugg boots sale
cartier sunglasses for men
ralph lauren outlet
rolex watches for sale
louis vuitton handbags
vans shoes
polo outlet
cheap jordans
canada goose jackets
canada goose coats
michael kors outlet clearance
ugg outlet
louis vuitton outlet
adidas trainers
air max 90
dior outlet
herve leger outlet
fitflops sale clearance
michael kors outlet
chrome hearts
yeezy boost 350
air max 90
louis vuitton uk
ferragamo shoes
michael kors outlet
oakley sunglasses wholesale
ralph lauren uk
tory burch outlet online
moncler outlet
nike roshe run
coach outlet online
ugg outlet
coach outlet
burberry outlet
kate spade uk
cheap uggs
coach outlet
longchamp outlet
salomon shoes
ugg outlet
jordan pas cher
michael kors outlet
coach outlet
michael kors outlet online
michael kors outlet
converse shoes
yeezy boost
cheap ray ban sunglasses
ray ban sunglasses
beats by dre
coach outlet
prada handbags
nike roshe run
nfl jerseys wholesale
true religion jeans
longchamp handbag
mulberry outlet,mulberry handbags outlet
cheap nhl jerseys
adidas uk
beats headphones
cheap oakley sunglasses
coach outlet
michael kors outlet
ugg sale
fitflops uk
nike foamposite
nike blazer pas cher
coach outlet online
mulberry handbags
giuseppe zanotti outlet
mbt shoes
michael kors uk
ugg boots
bottega veneta outlet
michael kors clearance
coach outlet store
michael kors outlet
tiffany and co
true religion outlet
tiffany outlet
the north face jacket
michael kors outlet online
coach outlet store
coach outlet online
gucci outlet online
replica watches
michael kors uk
michael kors outlet store
kobe 9
juicy couture outlet
thomas sabo outlet
fitflops sale
michael kors outlet online
ugg uk
adidas uk store
mulberry outlet
oakley sunglasses
canada goose outlet
ralph lauren polo
links of london
true religion outlet
oakley sunglasses
longchamp pliage
michael kors handbags
bottega veneta outlet online
tods outlet
adidas nmd
michael kors handbags clearance
abercrombie outlet
michael kors outlet clearance
omega outlet
prada shoes
uggs outlet
ferragamo outlet
nike air max uk
ralph lauren shirts
new balance outlet
kobe bryants shoes
true religion jeans outlet
pandora jewelry
cheap uggs
coach outlet
ugg boots
michael kors outlet
mcm outlet
tory burch shoes
lululemon pants
rolex watches
nike tn pas cher
ray-ban sunglasses
true religion jeans
true religion uk
ferragamo outlet
michael kors outlet
ugg boots sale
nike huarache
louis vuitton
fitflops sale
michael kors handbags
nike soccer shoes
cheap ugg boots
ugg boots
prada outlet
ugg boots clearance
michael kors handbags
tory burch sandals
nike blazer pas cher
michael kors outlet online
jordan shoes
cartier uk
ralph lauren outlet
mulberry handbags
christian louboutin shoes
michael kors outlet clearance
ray ban sunglasses sale
nike roshe run
cartier watches
adidas nmd runner
ugg boots clearance
longchamp solde
ray-ban sunglasses
louis vuitton pas cher
coach outlet clearance
polo ralph lauren
adidas nmd
oakley sunglasses
nike free running
swarovski crystal
mac cosmetics sale
true religion canada
lululemon outlet
coach outlet
burberry sunglasses on sale
louis vuitton pas cher
jordan 4
uggs outlet
canada goose jackets
puma shoes
lebron shoes
true religion jeans
ralph lauren outlet
coach outlet clearance
football shirts
michael kors factory outlet
ugg boots clearance
true religion jeans
longchamp
mulberry handbags sale
nfl jersey wholesale
coach outlet online
cheap soccer jerseys
mulberry bags
michael kors outlet
cazal outlet
mulberry uk
true religion jeans
uggs on sale
ugg boots clearance
cheap mlb jerseys
michael kors wallet
mont blanc outlet
michael kors outlet clearance
ghd hair straighteners
michael kors outlet
ferragamo shoes
ralph lauren polo shirts
cartier outlet
michael kors outlet
michael kors handbags wholesale
michael kors outlet clearance
coach outlet online
coach outlet
christian louboutin shoes
michael kors canada
tiffany and co
ralph lauren outlet
lululemon outlet online
true religion outlet
longchamp outlet
tiffany and co jewelry
ferragamo shoes
michael kors handbags
hermes belt
true religion jeans
tiffany outlet
futbol baratas
true religion jeans sale
nike trainers
michael kors outlet clearance
nba jerseys
ferragamo shoes
cheap canada goose jackets
asics,asics israel,asics shoes,asics running shoes,asics israel,asics gel,asics running,asics gel nimbus,asics gel kayano
adidas wings shoes
puma outlet
coach outlet online
ray ban sunglasses
burberry outlet store
reebok shoes
christian louboutin uk
uggs outlet
kate spade uk
ralph lauren uk
michael kors outlet online
true religion jeans
rolex watches outlet
louis vuitton pas cher
dior sunglasses
michael kors handbags outlet
true religion jeans
michael kors outlet online store
oakley sunglasses uk
longchamp outlet
police sunglasses for men
moncler outlet
coach outlet clearance
michael kors outlet
mont blanc pens
longchamp pas cher
tory burch outlet
michael kors outlet online
uggs outlet
ugg outlet online
swarovski outlet
rolex orologi
christian louboutin online
ugg boots
hollister shirts
polo shirts
michael kors wholesale
nhl jerseys
toms outlet
hollister
ralph lauren,polo ralph lauren,ralph lauren outlet,ralph lauren italia,ralph lauren sito ufficiale
michael kors outlet clearance
jordan 11
coach outlet
fitflops outlet sale
cheap oakley sunglasses
gucci outlet
cheap jordans
air jordan 11
cheap ugg boots
cartier watches
prada outlet
lebron james shoes
michael kors outlet
ralph lauren outlet
louis vuitton bags
rolex outlet
cheap nfl jerseys
fitflops sale clearance
air jordan shoes for sale
ysl outlet online
chaussure louboutin
tiffany and co
louis vuitton neverfull
ray ban sunglasses
cheap uggs
adidas nmd runner
nike roshe
canada goose outlet store
coach outlet online
lululemon outlet
tiffany jewellery
hermes outlet store
hollister uk
uggs outlet
michael kors handbags
longchamp outlet online
louis vuitton outlet stores
polo ralph lauren
louis vuitton handbags outlet
montblanc pens
mbt shoes outlet
michael kors outlet
michael kors outlet
nike outlet
nike store uk
beats by dr dre
mulberry sale
coach factory outlet
fitflops sale
michael kors outlet online
nike air force 1
ugg outlet
prada sunglasses
adidas outlet store
louis vuitton outlet
burberry outlet store
michael kors outlet
tiffany jewelry
hollister sale
swarovski crystal
tory burch outlet online
ralph lauren polo
nike free run
longchamp handbags
fitflop sale
tory burch outlet online
pandora outlet
coach outlet
cheap ugg boots
uggs outlet
coach outlet canada
ugg outlet store
christian louboutin outlet
moncler outlet
michael kors handbags on sale
instyler ionic styler
ralph lauren
nike free run
tiffany and co
coach outlet online
marc jacobs outlet
moncler jackets
swarovski crystal
ray ban sunglasses
longchamp bag
michael kors uk outlet
celine outlet
mac cosmetics
polo ralph lauren
michael kors uk
michael kors factory outlet
fred perry polo
abercrombie outlet
swarovski outlet
the north face outlet
jordan pas cher
versace sunglasses
cartier watches for sale
toms shoes
michael kors outlet
longchamp handbags
swarovski jewelry
cheap michael kors handbags
louis vuitton handbags
ugg boots clearance,ugg australia,uggs on sale,ugg slippers,uggs boots,uggs outlet,ugg boots,ugg,uggs
oakley sunglasses
uggs outlet
michael kors outlet store
rolex watches
air jordan shoes
coach outlet online
michael kors handbags
air jordan 4
coach outlet online
michael kors handbags
cheap oakley sunglasses
kate spade uk outlet
hollister
michael kors handbags
abercrombie and fitch
coach outlet
tods shoes
michael kors outlet
coach outlet online
ray ban sunglasses
jordan shoes
lululemon outlet
michael kors handbags
coach handbags
longchamp pliage
true religion outlet
christian louboutin shoes
nike outlet online
ugg boots
lacoste shirts
louis vuitton bags
tory burch shoes
mulberry handbags sale
swarovski outlet
uggs outlet
true religion outlet
michael kors outlet
timberland shoes
michael kors canada
true religion outlet uk
ugg clearance
ray-ban sunglasses
swarovski crystal
ugg outlet
air max 90
michael kors handbags
ugg outlet
michael kors handbags outlet
juicy couture tracksuit
sac louis vuitton pas cher
louis vuitton neverfull sale
kate spade handbags
ugg boots
hermes outlet
michael kors online outlet
longchamp pliage
michael kors outlet
soccer jerseys wholesale
true religion sale
prada outlet online
ugg outlet online
nike outlet store
coach outlet
coach outlet online
nike air max 90
ralph lauren pas cher
mont blanc pens
uggs outlet
celine outlet online
michael kors outlet
swarovski outlet
ray-ban sunglasses
ray-ban sunglasses
thomas sabo uk
moncler jackets
coach handbags outlet
ugg boots clearance
christian louboutin outlet
true religion jeans
burberry outlet
canada goose outlet store
burberry sunglasses
true religion outlet
ugg boots
rolex watches
michael kors wallet sale
michael kors outlet online
rolex watches
longchamp pliage
cheap jordan shoes
michael kors outlet
ray ban sunglasses
abercrombie and fitch
ed hardy clothing
moncler jackets
basketball shoes
michael kors outlet online
ugg boots sale
michael kors outlet
moncler outlet store
ferragamo outlet
coach outlet
christian louboutin uk
air max 90
cartier outlet store
ralph lauren pas cher
kobe shoes
canada goose outlet
polo ralph lauren
ferragamo outlet
ugg boots
rolex watches
ray ban sunglasses
polo ralph lauren
cazal sunglasses
ralph lauren polo
polo pas cher
ralph lauren pas cher
supra shoes
nike air max 90
ray-ban sunglasses
coach outlet
canada goose jackets
ferragamo shoes
ray ban sunglasses
reebok outlet store
nike outlet store online
fitflops sale
new balance shoes
cheap ugg boots
replica watches
ugg slippers
oakley sunglasses wholesale
tods shoes sale
cheap nike shoes sale
cheap nba jerseys
air max uk
michael kors outlet
ghd uk
nike tn pas cher
ralph lauren femme
adidas wings
ferragamo outlet
nike air max 90
ugg boots sale
michael kors uk
michael kors outlet
michael kors handbags
michael kors outlet clearance
hermes birkin
michael kors outlet store
michael kors outlet
nike air huarache
christian louboutin outlet
longchamp handbags
louboutin pas cher
michael kors handbags
ugg outlet
tory burch outlet
links of london jewellery
prada sunglasses for women
basketball shoes,basketball sneakers,lebron james shoes,sports shoes,kobe bryant shoes,kobe sneakers,nike basketball shoes,running shoes,mens sport shoes,nike shoes
cheap uggs
michael kors outlet
louboutin pas cher
toms shoes
yeezy boost
michael kors outlet online
ugg boots
toms shoes
swarovski jewelry
ugg outlet
nike air huarache
fitflops clearance
chicago blackhawks jerseys
ugg outlet
cheap jordan shoes
oakley sunglasses
tory burch outlet
michael kors outlet online
cheap nfl jerseys
ralph lauren uk
ray ban sunglasses
ferragamo shoes
rolex uk
valentino shoes
rolex watches,rolex watches,swiss watches,watches for men,watches for women,omega watches,replica watches,rolex watches for sale,rolex replica,rolex watch,cartier watches,rolex submariner,fake rolex,rolex replica watches,replica rolex
cheap snapbacks
instyler
calvin klein underwear
nike roshe run shoes
nfl jerseys
lacoste polo shirts
iphone case
reebok trainers
true religion jeans
snapbacks wholesale
nike free running
michael kors outlet
cheap uggs
michael kors outlet online
yeezy boost 350
michael kors outlet online
hermes birkin bag
rolex watches for sale
hermes outlet
mulberry outlet
michael kors factory outlet
fitflops clearance
chaussure louboutin
tiffany jewelry
supra shoes sale
mizuno running shoes
air max 90
canada goose outlet
celine outlet online
air max 90
tory burch outlet online
ugg boots
burberry outlet sale
valentino outlet
hermes belt for sale
coach outlet store
calvin klein outlet
chrome hearts outlet
foamposite shoes
ralph lauren uk
polo ralph lauren
canada goose sale
hollister
uggs clearance
oakley sunglasses
fitflops clearance
nike outlet store
tiffany jewellery
ugg boots outlet
ray-ban sunglasses
soccer jerseys
coach outlet store
ugg outlet
nike uk store
pandora outlet
rolex watches
nike air force 1
ugg outlet
true religion jeans
beats headphones
uggs outlet
michael kors outlet
celine outlet
ugg australia
oakley sunglasses wholesale
ugg outlet
tory burch outlet
fitflops shoes
toms outlet
ugg boots
ugg outlet online
mulberry outlet
tory burch outlet
louis vuitton outlet online
fitflops uk
lacoste pas cher
michael kors outlet
north face jacket
michael kors online
michael kors outlet online
mlb jerseys
herve leger dresses
longchamp bags
longchamp solde
cheap jordan shoes
coach outlet store
ugg boots
lebron shoes
coach outlet online
polo ralph lauren
hollister clothing
ferragamo shoes sale
oakley sunglasses sale
louis vuitton sunglasses
toms outlet
michael kors outlet online
reebok shoes
louis vuitton sunglasses for women
michael kors outlet
cheap uggs
coach outlet
fitflop clearance
ugg outlet uk
ugg boots clearance
giuseppe zanotti shoes
adidas outlet
ugg boots
longchamp outlet
michael kors handbags clearance
ray ban sunglasses
ralph lauren outlet
hermes bags
ugg outlet store
oakley sunglasses
kobe 9 elite
louis vuitton handbags
cheap replica watches
michael kors outlet
louis vuitton outlet store
camisetas futbol baratas
ray ban sunglasses
fitflops outlet
rolex watches
fred perry polo shirts
moncler coats
louis vuitton outlet
the north face jackets
lebron james shoes
chicago blackhawks
asics
lululemon uk
michael kors bags
moncler coats
ugg outlet
nike trainers uk
michael kors handbags
cheap nfl jersey
air max 90
longchamp outlet
michael kors handbags clearance
longchamp pas cher
michael kors outlet online
hollister uk
michael kors outlet online
swarovski crystal
mcm backpack
ray ban sunglasses
ralph lauren uk
longchamp handbags
cheap jordans
pandora jewelry
ugg sale
vans outlet
louis vuitton
timberland boots
ugg outlet
louis vuitton bags cheap
cheap nba jerseys
ferragamo shoes
christian louboutin outlet
jordan 13
coach outlet
cheap mlb jerseys
hollister clothing
coach outlet store
polo ralph lauren
salomon shoes sale
nike huarache
nike air max
louis vuitton handbags
canada goose uk
ugg outlet online
ugg boots
true religion jeans
ugg outlet
coach outlet online
true religion outlet
mulberry handbags
kobe bryant shoes
tiffany jewellery
tiffany and co
ray-ban sunglasses
nike outlet store
nike free 5.0
ugg boots uk
nike roshe run shoes
ugg uk,ugg outlet,ugg boots outlet
ugg boots
mulberry handbags
longchamp handbags
hollister clothing store
longchamp handbags
fitflops shoes
soccer jerseys
michael kors outlet
ralph lauren polo
ugg outlet
beats by dre
ysl outlet
michael kors outlet clearance
polo ralph lauren outlet
coach outlet
police sunglasses
oakley sunglasses
cheap football shirts
beats by dre
hollister canada
converse shoes sale
ugg boots
versace sunglasses on sale
fitflops sale clearance
tods outlet online
coach outlet
coach outlet online
iphone case uk
mulberry handbags
rolex watches for sale
coach outlet clearance
uggs on sale
ferragamo outlet
ugg boots clearance
cheap oakley sunglasses
ugg boots on sale
mlb jerseys
air jordan 13
michael kors outlet
beats by dr dre
marc jacobs sale
air max 2015
adidas shoes
oakley sunglasses
oakley sunglasses wholesale
true religion uk outlet
nike mercurial
hollister shirts
ugg outlet
mulberry bags
mulberry handbags
michael kors outlet online
cheap nike shoes
chrome hearts eyewear
ugg boots
rolex watches
nike air max 90
michael kors outlet
louis vuitton bags
nba jerseys
ray ban sunglasses sale
omega watches
rolex watches,rolex replica watches,replica rolex watches,replica watches
michael kors handbags clearance
tory burch outlet
uggs outlet
cartier sunglasses
ugg uk outlet
air force 1 shoes
nike air max 2015
ugg boots on sale
ralph lauren outlet
prada sneakers
ed hardy tshirts
michael kors outlet uk
kobe shoes
michael kors handbags
nike air force 1
nike free 5
tiffany outlet
michael kors factory outlet
michael kors uk outlet
burberry outlet
toms outlet
mizuno shoes
ralph lauren outlet
chenyan #13 chenyan
dne 20.08.2016 06:02
The seahawks jerseys for sale work new balance trainers of michael-jordan.it an hilfiger uk examining flip flops magistrate beats solo in 49ers jersey France denver broncos jersey is nike air force conducted pandorauk.co.uk with colts jerseys a chanel handbags curious mac makeup absence beats headphones of lunette oakley formality. uggs on sale The marc jacobs prisoner replica watches or chiefs jersey the nike-shoes.in.net witnesses nike-free-run.co.uk come discount oakley sunglasses to blackhawks jersey his christian louboutin outlet room nike free run in nike store the mizuno Palace hollister-uk.me.uk of toms outlet Justice, chanel bag and coach outlet in gucci handbags the jordan case fitflops of nike--store.fr a ferragamo prisoner mercurial superfly the guess canada guards tommy hilfiger outlet withdraw. roshe run The ed hardy magistrate true religion jeans collects pandora uk his uggs evidence mac uk in air-jordan.in.net a ray ban sunglasses very new balance shoes conversational ferragamo belts way. nba jerseys He adidas uk chats stuart-weitzman.org with lebron 11 the minnesota vikings jerseys prisoner jerseysfrom-china.us.com and adidas superstar with dallas cowboys jerseys the abercrombie witnesses new balance football boots whom lebron 12 he pandora calls, ray ban sunglasses he oakley vault interrupts jaguars jersey them, tory burch outlet he burberry sale bullies oakley sunglasses them mac cosmetics if adidas shoes he timberland uk thinks hogan sito ufficiale fit, north face outlet he air force allows new balance football them lunette ray ban to rolex watches for sale speak chanel bags or beats headphones he air max 95 reads true religion outlet them uggs outlet a nfl jerseys lecture, oakley sunglasses exactly burberry as orologi-rolex.it he cowboys jersey likes, ralph lauren polo he adidas shoes makes jordan shoes statements, mizuno running shoes and seahawks jerseys cheap takes michael kors uk note lebronjames-shoes.com of michael kors handbags contradictions, ray ban and converse sale he michael-jordan.co.uk frequently nikefree-5.com calls nike free three broncos jersey or fivefingers four gucci shoes witnesses michael-kors-borse.it together omega--watches.com and nike roshe allows mizuno them adidas soccer to true religion jeans discuss jordan 11 points ugg boots in uggs outlet online the oakley sunglasses outlet case timberland uk while new balance shoes he cheap oakley listens rolex watches to ugg outlet the toms shoes uk discussion.


This rams jersey method, tiffany--gioielli.it I philadelphia eagles jersey may adidas outlet remark, tory burch outlet online is asics gel lyte often fake rolex a louis vuitton uk very lebron 12 fruitful louboutin outlet means hermes handbags of tiffany-and-co.org.uk getting asics at polo ralph lauren the vans shoes truth. hollister The ray ban uk absence swarovski bijoux of ray ban outlet formality salomon shoes has gucci handbags often nike store proved mac cosmetics to coco chanel be hollister-co.it a asics trainers great jerseys help ferragamo shoes to ray ban sunglasses outlet the cheap nfl jerseys course hollister of kobe shoes French hermes uk justice. dr dre beats The kobe 10 French eagles jersey law uggs on sale and tods shoes English gucci outlet laws bcbgmax.in.net have levi's jeans [Pg gucci outlet 277] jimmy choo very yogapants.eu.com different uggs on sale ideas ferragamo.org.uk on cheap basketball shoes the mac cosmetics uk subject michael kors pas cher of timberland.org.uk evidence. kobe x To nike roshe run give five finger shoes an james shoes idea converse.org.uk of patriots jersey what lebron shoes is lebron shoes considered buffalo bills jerseys perfectly michael kors outlet relevant puma shoes and pandora charms perfectly oakland raiders jersey admissible gucci belt evidence kobe 8 in coco-chanel.it France, fit flops Madame houston texans jerseys Caillaux, michael kors during kobe 9 high the pandora-bracciali.it course dolphins jersey of flip or flop her oakley outlet preliminary ray ban sunglasses examination rolex replica by kobe 9 shoes Monsieur nike free Boucard, guess outlet the replica rolex examining fendi belts magistrate salomon boots in ralph lauren outlet online charge fitflops.me.uk of bcbg max her gucci watches case, adidas-zxflux.fr made nike huarache the hollister clothing store following green bay packers jerseys extraordinary chaussure-nike-pas-cher.fr request lebron shoes to fitflops uk him. michael kors “I mac cosmetics am timberland informed,” fendi belt she jeremy scott adidas said, real madrid jersey 2015 “that, oakley sunglasses wholesale in michael kors handbags the uggs opinion timberland boots of browns jerseys the abercrombie and fitch great Nike Jordan surgeon heat jersey Dr. fitflops Doyen, new york jets jerseys the lunette-oakley.fr life christian louboutin shoes of titans jersey Monsieur adidas-trainersuk.co.uk Calmette mizuno running might tiffany have nike blazer pas cher been hogan saved air max after rolex watch I ralph lauren outlet shot jimmy choo shoes him new orleans saints jerseys if new balance 574 he nike blazer had adidas zx been puma outlet treated jordansretro.in.net differently.” gucci outlet Madame jerseys from china Caillaux’s san francisco 49ers jersey contention lakers jersey was converse uk that carolina panthers jersey the converse doctors cheap gucci who sac--chanel.fr attended beats by dre Monsieur new balance Calmette ugg australia after fit flops she replica watches had lululemon shot reebok shoes him tiffany might cheap oakley sunglasses have uggs.org.uk treated nike outlet him tennessee titans jersey in cheap-jordans.in.net such burberry outlet a rayban--sunglasses.org.uk way michael--kors.org.uk as ravens jersey to asicstrainers.org.uk ensure michael kors outlet online sale his louis--vuitton.me.uk recovery, flip flops uk and cheap jordans she louis vuitton asked eagles jerseys the hermes birkin examining fitflop magistrate christian louboutin uk to fit flop call kobe 9 low Doctor reebok-shoes.net Doyen, north face outlet online who, stuart weitzman shoes after oakley glasses reading seahawks jerseys the kate spade report chanel bags of asics-gellyte.fr the tory burch outlet online autopsy beats by dre made nike air max 2015 by dansko outlet the oakley sale sworn rolex medical packers jerseys experts michael kors outlet canada after dansko shoes Monsieur chicago bears jerseys Calmette’s chicago bulls jersey death, mac cosmetics uk was air jordan pas cher of burberry-outlet-online.it the manchester united jersey opinion rolex replica watches that tods the basketball shoes surgeons birkin bag who nike air max attended kobe ix him michael kors outlet online might fitflops uk have lebron 12 saved louboutin shoes uk his dolce-and-gabbana.org life. michael--kors.fr Evidence burberry of new york knicks jersey an flip flops equally ralph--lauren.fr irrelevant mont blanc nature michael kors outlet online is 49ers jerseys considered warriors jersey perfectly adidas store admissible ugg in michael kors handbags any christian louboutin French uggs criminal lions jersey trial, seahawks jersey and michael kors outlet evidence raiders jerseys as gucci handbags to rolex--watches.co.uk character nike uk and converse shoes motive ugg boots very pandora bijoux frequently lebron james shoes [Pg oakley vault 278] tommy hilfiger admits nike pas cher in oakley vault France michael kors of air max uk an air jordan immense bracelet-pandora-bijoux.fr abuse michael kors of gucci belts the lebron 11 examining wedding dresses magistrate’s mizunowave.net time. cheap sunglasses In bengalsjerseys.us the oakley store Caillaux united jersey case, tommy hilfiger for michaeljordan.fr instance, boston celtics jersey friends insanity workout of omegawatches.org.uk the new balance murdered mac makeup uk man golden state warriors jersey have oakley sunglasses cheap been ny giants jersey prolific lebron 10 with beats by dr dre evidence flops to marc jacobs the vikings jerseys effect oakley uk that tod's from converse uk their chaussures louboutin knowledge burberry handbags of adidasoriginals.org.uk Monsieur prada handbags Calmette michael kors outlet they hogan outlet consider true religion it tommyhilfiger.us.org most marcjacobs-handbags.in.net unlikely redskins jersey that m a c cosmetics he gucci shoes would oakley pas cher ever adidas running shoes have dolce gabbana printed miami dolphins jersey the jets jersey letters jordan uk which ugg boots play tory burch outlet so black converse large jordans a james shoes part michael kors in tory burch the marc jacobs uk evidence kevindurant-shoes.net for ugg boots clearance the bottes ugg pas cher defence, michael kors outlet and hogan-outlet-online.it the air jordans publication lunette oakley pas cher of michael kors uk which ugg soldes Madame dolce and gabbana Caillaux sac chanel feared new balance uk and oakley sunglasses cheap anticipated.

mizuno wave uggs outlet gucci swarovski-gioielli.it prada uk hollister clothing oakley sunglasses uggs outlet hollister uk clippers jersey steelers jersey rolex watches madrid jersey cowboys jerseys tommy hilfiger uk north face uk lululemon uk louboutin pas cher gucci shoes christian louboutin shoes air max 90 ugg pas cher saints jerseys adidas originals ray ban pas cher louboutin uk converse air max 2015 kobe bryant shoes ugg montre femme cardinals jersey arizona cardinals jersey new balance chanel cleveland cavaliers jersey tiffany jewelry nike free 5.0 tiffany and co airmax-90.co.uk thunder jersey hermes bags wedding dresses nike seattle seahawks jerseys mac makeup asics bracelet-swarovski-bijoux.fr guess shoes seahawks jerseys 2015 nike shoes ugg boots clearance lebron 10 cheap--jerseys.us.com michael kors outlet mulberryoutlet.me.uk toms shoes ray ban lebron james shoes prada omega watches air jordan polo ralph lauren outlet jordan manchester united jersey 2015 2016 scarpe-nike-store.it insanity workout packers jersey cheap oakley sunglasses gucci outlet online ralph lauren outlet guess clothing giants jersey panthers jersey mac makeup uk gucci bags north-face-uk.org.uk air max guess dre beats steelers jerseys hollister mulberry uk fake oakleys gucci handbags scarpe-adidas-superstar.it uggs fendi handbags louboutin shoes mac make up fendi james shoes michael kors canada dallas cowboys jersey balenciaga.in.net sac michael kors bears jersey weddingdresses.me.uk omega watches jordan shoes ray ban sunglasses kobe 9 elite louboutin polo ralph lauren outlet online bills jerseys toms shoes polo outlet nikeshoesinc.net uggs.org.uk stuart weitzman oakley gucci belt insanity workout uk vans outlet oakley sunglasses burberry louboutin ugg uk michael kors yoga pants falcons jersey sunglasses outlet michael kors new-balance-femme-574.fr wedding dresses uk barcelona jersey ralph lauren montre-femme-homme.fr hermes michael kors outlet online nike mercurial bulls jersey detroit lions jerseys guess factory true religion uk adidas zx flux kate spade uk polo ralph lauren outlet chargers jersey michael kors outlet online sale adidas outlet north face jackets jordan chanel handbags tommy hilfiger lululemon.com.co burberry outlet fitflop asics gel adidas chicago blackhawks jersey new balance outlet louboutin jordan retro nike mercurial superfly air max 90 red bottom shoes ugg boots uk fitflops ugg-australia.fr cheap jerseys michael kors handbags dansko-shoes.org cleveland browns jerseys new york giants jerseys marc jacobs uggs.org.uk guess factory nike kobe 9 new balance pas cher gucci belts burberry coach-outlet-store.in.net kevin durant shoes burberry outlet online flip flop new england patriots jersey insanity chanel uk converse trainers burberry outlet online true religion airmax-90.in.net raiders jersey adidas--superstar.fr michael kors cheap oakley sunglasses nike--huarache.fr tod's shoes cheap oakley sunglasses lebron james shoes north face oakley sunglasses cheap baltimore ravens jersey bottes ugg Balenciaga pittsburgh steelers jerseys lunette ray ban pas cher chelsea jersey kobe 9 oakley weitzman shoes texans jerseys michael kors jordan pas cher levisjeans.org nike shoes san francisco 49ers jerseys mac makeup cheap-jordan-shoes.net miami heat jersey air-max-90.fr burberry factory outlet atlanta falcons jersey mulberry true religion outlet jimmy choo outlet mont blanc pens wedding--dresses.net polo ralph lauren airmax-95.in.net burberry uk tommy--hilfiger.fr mac make up lululemon swarovski ed hardy clothing christian louboutin ferragamo nike mercurial adidas trainers flip flops lebron 11 michael kors air jordan true religion outlet real madrid jersey hermes belt lunetterayban.fr tommyhilfigeroutlet.net adidas scarpe hogan tiffany and co gucci uk timberland mac make up adidas uk ugg outlet buccaneers jerseys fit flop spurs jersey fitflop mac uk michael kors outlet online
caiyan #14 caiyan
dne 19.09.2016 06:40
true religion outlet
canada goose
adidas stan smith
nike store
doudoune moncler
pandora jewelry
oakley sunglasses
pandora bracelet
tommy hilfiger outlet
north face jackets
ugg outlet
adidas yeezy boost
longchamp
adidas yeezy
louis vuitton outlet
michael kors outlet
cheap ray ban sunglasses
moncler outlet
michael kors uk
polo outlet
ugg boots
yeezy 350 boost
adidas super color
moncler outlet
louis vuitton outlet
air jordan uk
birkenstocks
christian louboutin
burberry outlet
michael kors handbags
gucci outlet
vans shoes
ralph lauren outlet online
coach outlet
toms shoes outlet
longchamp outlet
cheap jordans
birkenstocks
adidas nmd
pandora jewelry outlet
lacoste shoes
nmd adidas
oakley vault
adidas nmd
michael kors outlet
adidas outlet
louis vuitton factory
ugg canada
polo ralph lauren
christian louboutin outlet
hermes birkin
cheap oakley sunglasse
nike shoes
ray ban sunglasses
cheap oakley sunglasses
puma shoes
hollister kids
christian louboutin shoes
louis vuitton handbags
uggs outlet
true religion jeans
coach factory outlet
true religion outlet
michael kors handbags outlet
louboutin
vans outlet store
pandora jewelry
burberry outlet canada
michael kors outlet
polo outlet
true religion jeans
christian louboutin shoes
red bottoms shoes
michael kors outlet clearance
nike store
michael kors outlet online
canada goose jackets
ferragamo shoes
cheap oakley sunglasses
rayban
ysl outlet
moncler outlet
cheap oakley sunglasses
birkenstock sandals
kate spade outlet
coach outlet
sac louis vuitton pas cher
christian louboutin outlet
ray bans
nike shoes for men
kevin durant shoes
pandora outlet
rolex watches
levis jeans
ugg boots
ray ban sunglasses
armani exchange
ray ban sunglasses outlet
pandora
ugg outlet online
canada goose jackets
timberland boots
ray ban eyeglasses
christian louboutin sale
red bottoms shoes
coach outlet
true religion jeans
oakley sunglasses
cheap oakleys
birkenstock sandals
nike air max outlet
michael kors canada
ugg boots outlet
fitflops sale clearance
ralph lauren outlet
toms shoes outlet
canada goose outlet
polo ralph lauren
longchamp bags
michael kors watches
ray ban sunglasses
cheap jordans
lebron james shoes
borse gucci
christian louboutin shoes
oakley sunglasses
nike flyknit
uggs sale
nfl jerseys
michael kors outlet
true religion outlet store
coach factory outlet
cheap jordan shoes
rolex daytona
jordan shoes
gucci outlet
true religion jeans
uggs on sale
cheap ray ban sunglasses
ralph lauren outlet 
ray ban sunglasses
cheap uggs
oakley sunglasses
ugg outlet
coach factory outlet
oakley vault outlet store
louboutin shoes
cheap ugg boots
true religion outlet
fitflops
coach factory outlet
cheap ugg boots
wholesale nike shoes
cheap uggs
adidas nmd
cheap nike shoes
longchamp bags
supra for sale
holliste sale
ugg outlet
polo outlet
kobe shoes
ugg outlet
cheap jordans free shipping
fitflops
pandora uk
red bottoms outlet online 
louis vuitton outlet
michael kors purses
uggs outlet
celine outlet
polo ralph lauren
yeezy boost 350
ugg boots
michael kors outlet
louis vuitton outlet
hollister clothing
ugg boots sale
christian louboutin
jordan pas cher
cheap oakleys
ray bans
michael kors outlet clearance
ralph lauren outlet online
michael kors outlet
ugg outlet
replica watches
ugg outlet
fitflops sale clearance
jerseys wholesale
red bottoms
coach outlet store online clearances
uggs outlet
gucci outlet
michael kors canada
michael kors outlet
canada goose outlet
birkenstock sandals
louis vuitton outlet
cheap nfl jerseys
canada goose outlet
ray ban sunglasses discount
cheap mlb jerseys
toms shoes
ugg boots
cheap ray bans
ed hardy clothing
ralph lauren pas cher
adidas outlet
canada gooses outlet
rolex watches uk
louboutin uk
uggs
ugg australia
mont blanc pens
true religion
michael kors bags
canada goose outlet online
pandora jewelry
louboutin
ralph lauren outlet
polo outlet
oakley sunglasses
ugg australia outlet
canada goose jackets
true religion
the north face
ugg australia
nike air force 1
michael kors outlet
ugg outlet
ugg boots canada
canada goose outlet
christian louboutin outlet
ugg boots canada
pandora charms
ugg boots
adidas superstar
ugg boots
louis vuitton outlet
oakley sunglasses outlet
kd 9 shoes
ugg boots
michael kors outlet
ugg australia
michael kors outlet
canada goose uk
kate spade outlet
oakley sunglasses
michael kors handbags
raybans
ray ban sunglasses discount
canada goose uk
moncler jackets
cheap uggs
coach outlet
ralph lauren outlet
uggs canada
rolex replica watches
louis vuitton canada
tory burch outlet
canada goose
coach outlet store
converse outlet
ed hardy
oakley vault sunglasses
ray ban sunglasses
hugo boss outlet
michael kors handbags
louis vuitton handbags outlet
burberry outlet
polo ralph lauren outlet online
cheap jerseys
longchamp outlet store
jimmy choo
ugg boots
nike cortez
ugg australia
coach outlet store
louis vuitton outlet store
ralph lauren outlet
kate spade handbags
coach factory outlet
gucci handbags
fit flops
coach factory outlet
abercrombie and fitch outlet
nike blazer low
longchamp uk
coach outlet
canada goose jackets uk
uggs for kids
chaussure louboutin
michael kors handbags
michael kors handbags
nike factory store
michael kors outlet online
nike huarache
ugg sale
tory burch outlet store
ugg boots
michael kors outlet clearance
michael kors outlet
timberland boots outlet
michael kors outlet
nike free flyknit
nike air force 1
michael kors outlet
polo ralph lauren outlet online
polo ralph lauren outlet
dolce and gabbana outlet
cheap jordans
louis vuitton handbags
michael kors outlet
ugg outlet
kate spade
hugo boss
coach factory outlet
ugg outlet
converse trainers
ralph lauren outlet
ralph lauren
christian louboutin outlet
ed hardy sale
buy red bottoms
coach outlet
pandora charms
ray ban sunglasses
christian louboutin
ray ban sunglasses
louis vuitton bags
canada goose outlet
ugg outlet
coach outlet store online clearances
louis vuitton outlet
nike air max
michael kors outlet online
the north face outlet
rolex watches
valentino
coach outlet
ugg boots on sale
adidas yeezy
canada goose jackets
coach outlet
ed hardy
nike free run flyknit
louis vuitton outlet
oakley sunglasses
ugg outlet
michael kors outlet store
coach outlet
hermes handbags
oakley sunglasses
ugg outlet
birkenstock sandals
pandora uk
canada goose
longchamp handbags
uggs
bottega veneta
red bottoms
ugg boots
polo ralph lauren men
louis vuitton outlet
ugg boots
oakley sunglasses
longchamp handbags
ray ban sunglasses
toms outlet
cheap nike air max
cheap mlb jerseys
ysl outlet online
oakley sunglasses outlet
lebron james shoes 2016
nmd adidas
birkenstocks
ugg outlet
ugg australia
birkenstocks
michael kors outlet clearance
ralph lauren outlet
true religion outlet
coach factory outlet
pandora charms
uggs
ralph lauren outlet
chaussures louboutin
uggs
mcm outlet
christian louboutin outlet
cheap jordans
cheap jordans
coach outlet store
kate spade handbags
fit flops
michael kors handbags
polo ralph lauren outlet online
coach factory outlet
converse shoes
timberland boots
moncler jackets
uggs on sale
michael kors canada
canada goose
rolex replica watches
louis vuitton
air jordan retro
levis outlet online
toms shoes
fake rolex
adidas shoes
yeezy boost 350
michael kors bags
yeezy boost
coach factory outlet
oakley vault
burberry sale
canada goose
polo ralph lauren outlet
longchamp outlet
cheap uggs
christian louboutin shoes
rolex watches
ugg outlet
cheap jordans
coach outlet
celine outlet store
cccccccccccc

Přidat komentář

Jméno:

Validační kód
Vygenerované za: 0.38 sekund
1,292,687 návštěv