Netradiční a luxusní modelované dorty a recepty

Hiearchie článků

Potahovací a modelovací hmoty na dorty

Co je fondán a co marcipán nebo mléčná hmota
Fondánová hmota je hmota cukrová, hlavní složkou je cukr a to hmoty jsou velice sladké. Je to například wiltonský fondán, ale i maďarská hmota K2 a taky velice oblíbená je belgická hmota White icing, dále italská Pasta Bianca Elite, Roll Decor Icing, Irca atd. To jsou hmoty průmyslově vyráběné a určené na modelování a potahování dortů. Jejich velkou výhodou je sněhobílá barva a dlouhá trvanlivost. Já mám na potahování oblíbenou K2 a úplně nejoblíbenější mám White icing, který na svých dortech používám nejvíc - na ozdoby i potah. Kromě toho se také prodávají tzv. základní fondánové hmoty, které se používají většinou na polévání věnečků a punčových řezů, ale už existují i recepty, jak po smíchání této fondánové hmoty se sušeným mlékem a dalšími ingrediencemi docílit výborné potahovací a modelovací hmoty.

Marcipán je hmota z mandlí a cukru. Je vynikající chuti, dá se s ní potahovat i z ní modelovat kytičky. Je poměrně drahá, ale ta chuť je prostě neopakovatelná. Nevýhodou snad může být jemné zažloutlé zabarvení. Pravý marcipán se prodává v různé kvalitě (v různém poměru cukru a mandlí) a podle toho je určený na potahování nebo i modelování ozdob.

Kromě těchto hmot se doma vyrábějí další, kterým často říkáme taky marcipán, ale není to správné označení. Je to většinou hmota ze sušeného mléka, které je levnější než mandle a dobře zpracovatelné. Pokud se do hmoty přidá mandlové aroma, je pak chuť výsledné hmoty podobná trošku pravému marcipánu. Touto hmotou lze také potahovat i z ní dělat ozdoby. Existuje ještě mnoho dalších receptů na různé potahovací a modelovací hmoty, mohu v tomto případě doporučit návštěvu webu www.dortomanie.cz , kde je celá sekce receptů na potahovací hmoty.
Všechny výše zmíněné hmoty lze barvit potravinářskými barvami. Pod tyto hmoty se v naprosté většině (pouze s výjimkou White icing) nedají dávat šlehačkové, tvarohové a jogurtové krémy. Pokud chcete naplnit dort takovým lehkým krémem s velkým množstvím vody, musíte na okraji dortu udělat mantinely z másla nebo máslového krému a pouze dovnitř dáte lehký krém a připadně ovoce. Celý povrch dortu je před potahováním nutno pomazat slabou vrstvou másla, máslového krému, hustého džemu nebo nugety a dobře vychladit. Potažené dorty se musejí skaldovat v chladu, v ledničce a nesmějí se ničím přikrývat, ani do ničeho balit.

Co je White icing (callebaut) a co K2 ? Dá se fondán udělat i doma?
Protože se stále opakují dotazy na tyto dvě hmoty, co jsou zač a jak se s nimi pracuje, tak jsem se rozhodla sem přidat konkrétnější popis. Hmoty White icing i K2 jsou fondánové hmoty. Jsou to hmoty, které jsou velice sladké a tvořené hlavně z cukru. Tyto dvě nejsou dělané doma, ale kupují se v obchodech s cukrářským zbožím. White icing Callebaut je belgický fondán a dá se koupit například u Malátků http://cukrarskepotreby.cz/ , kde stojí kilo cca 150 kč a taky u firmy HANA CZ s.r.o. Tovární 9 České Budějovice tel. 387204215. Je to 7kg kyblík a stojí cca 1000 kč. Hmota K2 je maďarská a dá se koupit například u firmy Fiala Praha http://www.fialapraha.cz/ Kilo stojí také něco kolem 150 kč. Balení po kile nebo po 10 kilech, kde je levnější a kilo vyjde asi na 130.
White icing je hmota, kterou se dají dobře potahovat dorty. Základní barva je sněhobílá, dá se barvit gelovými, tekutými i rozpuštěnými práškovými barvami. V základním stavu je poměrně tuhá, ale propracováním v rukou měkne a je velice tvárná. Po probarvení trochu změkne, ale po chvíli oschne a zase je tužší. Z této hmoty se dají dělat květiny, figurky a různé další ozdoby. Poměrně rychle zasychá a proto ozdoby dobře vytvrdnou. Jen tenké dlouhé ozdoby mají po vytvrdnutí tendenci se lámat, protože hmota vyschnutím začne být velice křehká. Na potaženém dortu, který musí být pod hmotou podmazán máslovým krémem (pudinkovým nebo s kaší) nebo hustým džemem nebo nugetou, hmota White icing nevysychá a je krásně pružná a měkká. Ovšem praktická zkušenost praví, že pod White icing lze podmazat i vyšlehanou šlehačku nebo pařížskou šlehačku a nic se neroztéká!
Na White icing se dá malovat barvami rozpuštěnými v silném alkoholu. Pro lesk dortu je možno i tuto hmotu potřít na dortu štětcem namočeným v silném alkoholu - například vodce, slivovici. Alkohol rychle vyprchá, není cítit, dort mohou jíst i děti a povrch je krásně lesklý. Lesku lze dosáhnout i potřením povrchu slabou vrstvou oleje. Ozdoby na White icing lepíme jen vodou nebo vodou s cukrem, také lze použít kapičku sirupu či Decorge nebo jedlé lepidlol. Větší a těžší ozdoby se dají přilepit rozpuštěnou čokoládovou polevou.
Dort potažený White icingem uchováváme v lednici, ale ničím nepřikrýváme, nebalíme. Tato hmota jde vyválet velice tence, někdy není třeba ji podsypávat, někdy podsypeme lehce moučkovým cukrem (někdo používá i Solamyl), aby se nelepila k desce. Na potažení dortu, tak aby se schovaly nerovnosti a dort byl krásně hladký, je však dobré hmotu vyválet na sílu cca 3 - 4 mm. Také se pak dobře dělají ozdobné okraje kleštičkami. Chuť hmoty White icing je sladká a lehce do ovocna.
Hmota K2 je vynikající na potahování dortů. Má velice podobné vlastnosti jako White icing. Je také sněhobílá. Je však měkčí. Dá se dobře probarvovat a je pružná a dobře se vyvaluje. Chuť má sladkou a lehce po mandlích. Schne a tvrdne velice dlouho a na květy nebo i další ozdoby jako jsou figurky se vlastně nehodí. Přesto jsou některé cukrařinky, které dělají i květy z hmoty K2. Povrch K2 lze také potřít pro lesk alkoholem nebo olejem a pod potah opět musíme podmazat něčím mastným a hustým, aby se neroztekl.
Podobné vlastnosti jako White icing má i hmota Pasta Dama, kterou lze také koupit v některých obchodech s cukrářskými potřebami.
Domácí fondán si lze udělat, recepty lze nalézt na Internetu.

Mléčná potahovací a modelovací hmota podle Arielll
200g sušeného polotučného mléka (Laktino)
200g moučkového cukru
4 lžičky oleje (kdo chce mít hmotu měkčí, přidá až 4 lžíce oleje)
3 - 4 lžíce pšeničného sirupu (dá se koupit v prodejnách s biopotravinami a dá se případně nahradit kukuřičným sirupem nebo medem, ale tmavá barva zbarví i výslednou hmotu)
několik kapek mandlové tresti
trošku teplé vody (s vodou opatrně, velmi snadno se přeleje a potom se musí přidávat stejný díl sušeného mléka a moučkového cukru).
Některé cukrářky dělají tento "marcipán" v domácí pekárně. Stím já zkušenost nemám, takže vše propracovávám ručně tak dlouho až je hmota jako plastelína. Barvím jen části hotové hmoty. Dnes používám na barvení gelové potravinářské barvy, které jsou sice dražší, ale dobře se s nimi pracuje. Hotovou hmotu můžeme rozvalovat a potahovat s ní dort, stejně dobře ji můžeme použít na modelování květin i figurek. Hmotu uchovávám zabalenou v mikroténovém sáčku a uzavřené v dóze v ledničce.
Mléčná hmota se Salkem
1 krabice sušeného polotučného nebo plnotučného mléka (Laktino je nejlepší, dále lze použít Sunar)
1 plechovka hustého sladkého Salka
1 lžička oleje
několik kapek mandlové tresti
voda, případně moučkový cukr
Smícháme a vypracujeme "marcipán", který se téměř nelepí a je tuhý jako plastelína. Zahustit lze moučkovým cukrem, zředit vodou. Hmotu lze použít napotažení doprtu i na modelování. Díky její pružnosti lze dělat i velmi tenké květinové lístečky.
Jednoduchá potahovací hmota z bonbonů Marshmellow nebo např. Opičáci JOJO
Bonbóny Marshmelow nebo Opičáci JOJO
moučkový cukr
voda
případně potravinářské barvy
Do velké nejlépe skleněné mísy dáme bonbony. Na dort o průměru 23 cm dáme asi dvě třetiny sáčku bonbonů Marshmellow nebo skoro celý sáček Opičáků. Opičáci bývají různě barevní, proto doporučuji koupit více sáčků a vybrat si barvu, jakou bude mít výsledný potah na dortu. Pokud seženeme bílé bonbony Marshmellow, pak je můžeme obarvit na požadovaou barvu. Práškové barvy rozpustíme v minimálním množství vody a pokapem bonbony. Pokud nebarvíme, pokapeme bonbony jen vodou nebo několika kapkami citronové šťávy. Dáme na několik málo sekund do mikrovlnné trouby rozpustit. Pozor, proces je velice rychlý a bonbony se po rozpuštění rychle spálí. Vyjmeme z mikrovlnky a opatrně dáme mísu na pracovní stůl. Obsah je velice horký!!! Přisypeme moučkový cukr a mícháme. Cukru bude potřeba docela hodně, dlouho se bude hmota velice lepit a vypadat nechutně. Stále mícháme a přidáváme cukr. Když už nejde míchat, vyndáme na desku a zpracováváme ručně. Pokud hmota ztuhne, dáme ji na chviličku zahřát do mikrovlnky a pak se s ní dá dále pracovat. Touto hmotou lze potahovat dorty, ale je hodně sladká. Táké se z ní dají vykrajovat například listy.

Komentáře

1 #11 cukrarinka
dne 26.11.2012 10:40
Hanko a ostatní, černou barvu hmoty docílíte například tak, že do hmoty přidáte kakao, až je hnědá. Pokud by víc ztuhla, tak ještě kapičku vody a vše dobře zapracovat. Hnědou hmotu pak snadno dobarvíte potravinářskou černou barvou.
zhengjx #12 zhengjx
dne 08.07.2016 04:34
zhengjx20160708
coach factory outlet
ray ban outlet
gucci outlet
lebron 12
michael kors outlet
jordan concords
christian louboutin outlet
nike store
louis vuitton
louis vuitton bags
concords 11
cheap air jordans
burberry outlet
kate spade handbags
polo ralph lauren outlet
gucci outlet online
michael kors handbags
adidas superstar shoes
oakley sunglasses
toms shoes
adidas stan smith
asics shoes for men
michael kors outlet clearance
kd 7 shoes
kate spade handbags
nike air max
nike air huarache
louis vuitton purses
longchamp outlet
ray ban sunglasses
michael kors outlet
michael kors handbags
louis vuitton outlet stores
michael kors outlet clearance
air jordan 4
coach factory outlet
ray bans
hollister jeans
air force 1 trainers
kate spade outlet
christian louboutin outlet
kobe 8
oakley sunglasses
jordan 6s
adidas yeezy
oakley sunglasses wholesale
ghd flat iron
coach outlet store online clearances
toms shoes outlet online
louis vuitton outlet
coach outlet
coach factory outlet
nike running shoes for men
instyler
burberry handbags
louis vuitton outlet
adidas wings
kobe shoes 11
nike blazers shoes
gucci outlet online
louis vuitton handbags
michael kors outlet online
michael kors outlet
hollister clearance
toms shoes
adidas originals store
adidas originals
michael kors outlet clearance
true religion sale
jordan 3s
ray bans
vans outlet
michael kors outlet
christian louboutin sale
marc jacobs outlet
timberlands
longchamp le pliage
nike roshe run
timberland outlet
nike trainers sale
coach outlet
coach outlet online
celine outlet
nike free 5.0
oakley vault
nike air max 90
ralph lauren outlet
michael kors outlet clearance
lebron 13
kids lebron shoes
giuseppe zanotti outlet
ray ban sunglasses outlet
oakley vault
ghd hair straighteners
cheap oakley sunglasses
kobe 8
ray bans
nike roshe one
michael kors outlet clearance
kobe 10
nike outlet
jordan 3 retro
louis vuitton outlet online
ray ban sunglasses outlet
cheap oakley sunglasses
coach outlet clearance
asics running shoes
toms wedges
michael kors outlet clearance
retro jordans 13
christian louboutin sale clearance
coach outlet
nike blazers uk
true religion jeans
coach outlet store
kd 8
nike store
michael kors handbags
michael kors outlet
louis vuitton outlet
coach outlet
louis vuitton handbags
true religion jeans
polo ralph lauren
louis vuitton purses
montblanc pen
toms outlet
celine bags
pandora jewelry
cheap ray ban sunglasses
tods sale
nike uk
louis vuitton handbags
michael kors canada outlet
michael kors outlet online
oakley outlet
cheap ray ban sunglasses
beats by dre outlet
louboutin shoes
christian louboutin sale
oakley outlet
louis vuitton outlet stores
coach outlet
louis vuitton handbags
michael kors outlet
fitflop shoes
cheap oakleys
michael kors purses
michael kors handbags
louis vuitton
louis vuitton outlet
timberlands
celine bags
louis vuitton purses
ralph lauren sale
jordan retro 11
christian louboutin wedges
hollister clothing
louboutin shoes
coach outlet clearance
hollister clothing store
polo ralph lauren
coach outlet
nike store uk
oakley canada
nfl jerseys
replica rolex watches
coach factory outlet online
cheap jordan shoes
coach factory outlet online
louis vuitton purses
coach factory outlet online
tiffany and co
true religion jeans
tory burch boots
timberland boots
ed hardy outlet
kate spade outlet
tory burch outlet
concord 11
toms wedges
true religion outlet
air jordan femme
ray bans
designer handbags
coach outlet store online clearances
nike roshe run
ray ban sunglasses
coach outlet store online clearances
rolex watches
coach outlet store online
celine handbags
michael kors outlet
adidas superstar trainers
oakley outlet
louis vuitton outlet
longchamp handbags
louis vuitton outlet online
kate spade handbags
burberry outlet online
louis vuitton handbags
coach outlet store online
coach outlet online
louis vuitton outlet online
cheap ray ban sunglasses
ralph lauren outlet
cheap toms
oakley outlet
adidas running shoes
jordan shoes
nike free uk
adidas superstar
michael kors handbags
polo ralph lauren
discount jordans
coach factory outlet
michael kors outlet
ralph lauren
air jordan shoes
longchamp outlet
giuseppe zanotti outlet
coach outlet online
supra footwear
cheap basketball shoes
michael kors purses
michael kors outlet
lebron james shoes 13
nfl jerseys
coach outlet online
michael kors outlet online
fit flops
vans sneakers
nike air max uk
cheap jordans
louis vuitton outlet
jordan 3 powder blue
michael kors outlet
ray ban sunglasses uk
cheap jerseys
coach outlet
louis vuitton outlet
ralph lauren
gucci handbags
cheap toms shoes
oakley sunglasses
toms wedges
nike air max uk
kate spade
coach factory outlet
juicy couture
air jordan shoes
coach factory outlet online
coach factory outlet
rolex watches
nike uk
coach outlet canada
coach outlet
ray ban sunglasses
cheap jerseys
abercrombie and fitch
cheap jordans
coach factory outlet online
coach outlet
adidas nmd
coach factory outlet
gucci outlet
coach factory outlet online
toms outlet
nike roshe run mens
toms shoes
cheap rolex watches
michael kors outlet clearance
michael kors outlet online
true religion outlet
fitflops
true religion outlet online
pandora charms
coach outlet online
jordan retro 4
true religion outlet
insanity workout
oakley vault
michael kors outlet clearance
louis vuitton outlet
jordan 11
christian louboutin shoes
nike air max uk
adidas uk
air jordan homme
north face jackets
gucci belts
louis vuitton outlet
adidas outlet store
montblanc pens
michael kors outlet
air max 95
fitflop clearance
tory burch outlet online
ralph lauren home
louis vuitton bags
oakley sunglasses
mont blanc pen
gucci bags
louis vuitton purses
replica watches
jordan retro 13
coach outlet store online clearances
replica rolex watches
ralph lauren clearance outlet
cheap oakleys
louis vuitton outlet
louis vuitton bags
toms wedges
ralph lauren outlet
louis vuitton handbags
coach outlet
abercrombie outlet
michael kors handbags
ladies cartier watches
louis vuitton bags
coach outlet online
tory burch flats
basketball shoes
louis vuitton outlet stores
nike sb dunks
retro 11
christian louboutin shoes
air jordan shoes
michael kors outlet
lebron 12
true religion jeans
red bottom shoes
michael kors outlet online
tory burch shoes
michael kors outlet
michael kors outlet clearance
louis vuitton purses
adidas factory outlet
oakley sunglasses outlet
true religion outlet store
ralph lauren
supra for sale
ralph lauren outlet
cheap jordans
ray ban sunglasses
adidas yeezy
cheap louis vuitton handbags
air jordan shoes
polo shirts
nike trainers women
oakley sunglasses wholesale
michael kors
nike air force 1 white
kate spade outlet
cheap toms
adidas running shoes
nike sb janoski
ralph lauren polo
adidas boost
ray ban outlet
louis vuitton purses
christian louboutin sale
beats by dr dre
louis vuitton purses
rolex watches
kobe shoes
air max
cheap air jordans
air jordan 8
gucci outlet
coach outlet
louboutin femme
louis vuitton outlet stores
adidas nmd
jordan retro 8
christian louboutin shoes
louis vuitton
copy watches
tods outlet store
hollister kids
retro 11
louis vuitton handbags
ray ban sunglasses outlet
louis vuitton outlet
fitflop shoes
replica rolex watches
michael kors outlet clearance
coach outlet
wq #13 wq
dne 25.07.2016 03:15
nike roshe run, kate spade handbags, ray bans, beats by dre headphones, rolex watch, new orleans pelicans jerseys, gucci handbags, hermes belt, jimmy choo outlet, detroit pistons jersey, burberry outlet online, ray ban, swarovski jewelry, ferragamo, gucci shoes uk, ray bans, nike free, utah jazz jerseys, ray ban sunglasses outlet, supra shoes, iphone 4s cases, free running, supra women shoes, burberry, polo ralph, toms shoes, nfl colts jerseys, coach factory outlet, toms outlet, timberland shoes, abercrombie, coach factory outlet, coach factory online, ralph lauren factory store, giuseppe zanotti sneakers, nfl patriots jerseys, michael kors outlet online sale, tory burch, oakley outlet online, wholesale handbags, cheap oakley, nike air max, nike, indiana pacers jerseys, tiffany jewelry, chanel sunglasses, lulu lemon, pandora bracelet, air max, louboutin shoes, adidas online shop, nfl steelers jerseys, uggs, atl jerseys, michael kors handbags, burberry handbags, nfl saints jerseys, nfl browns jerseys, michael kors, gucci mens shoes, polo ralph lauren outlet, oakley vault, nfl eagles jerseys, cheap coach purses, louboutin shoes, abercrombie fitch, easton bats, coach outlet store online, michaelkors.com, timberland boots, true religion jeans women, nike air max, bcbg max azria, celine outlet, gooses, celtics jerseys, nfl chargers jerseys, nike id, toms outlet, nike air max 90, michael kors bags, hollister online shop, hermes birkin, polo outlet online, coach outlet, adidas zx, toms shoes outlet, nfl cowboys jerseys, abercrombie kids, hollister kids, moncler jackets outlet, nfl jaguars jerseys, ralph lauren, uggs on sale, north face backpacks, rockets jerseys, gucci outlet, michael kors outlet online sale, moncler outlet, ralph lauren uk, michael kors purses, boutique clothing, bulls jersey, nike air max, reebok, mizuno, doudoune north face, nike outlet, toms.com, puma online shop, easton bats, barbour jackets outlet, michael kors outlet online sale, nike outlet, michael kors uhren, burberry outlet online, coach factory, asics, ray ban, abercrombie and fitch, thunder jerseys, nike store, oakley pas cher, marc jacobs handbags, true religion outlet, burberry outlet, orlando magic jerseys, oakley, longchamp, nike, cheap oakley sunglasses, prada outlet, wedding dress, burberry handbags, nfl texans jerseys, washington wizards jerseys, calvin klein outlet, golden state warriors, , prada handbags, portland trail blazers jerseys, north face, michael kors bags, chanel outlet, abercrombie and fitch kids, air max 90, air max, true religion jeans outlet, michael kors outlet online, michael kors outlet, basketball shoes, new balance store, coach purses outlet, tiffany jewelry, hogan sito ufficiale, salvatore ferragamo, coach factory outlet, hollister co, michael kors outlet online sale, air max 95, vans, thomas sabo, nike factory outlet, air max thea, beats headphones, coach outlet online, asics gel, nfl bears jerseys, polo ralph lauren, air max, horloges, polo ralph lauren outlet online, michael kors outlet online, huarache, michael kors outlet online sale, pandora jewellery australia, nfl titans jerseys, converse outlet, coach outlet, ralph lauren, cheap true religion, ray ban pas cher, hogan, ray ban, pumas, pandora charms, chanel purses, ralph lauren uk, north face, tn requin pas cher, omega, nfl lions jerseys, oakley sunglasses outlet, lakers jersey, rolex replica, northface, ray ban pas cher, new york knicks jersey, gucci belts, michael kors outlet, coach factory outlet online, michael kors, ralph lauren outlet, tiffany canada, long champ, montre femme, burberry outlet online, adidas online shop, ralph lauren outlet online, michael kors outlet store, timberland outlet, cheap michael kors, ray ban outlet, mac makeup, gucci shoes, air max pas cher, Nike Outlet, ralph lauren polo, tommy hilfiger canada, nfl 49ers jerseys, baseball jerseys, oakley holbrook, , ugg boots, oakley store, mcm bags, toronto raptors jerseys, michael kors, giuseppe zanotti, adidas.nl, long champ, nike shoes, oakley outlet, pandora, designer handbags, nike soccer shoes, nfl panthers jerseys, prada sunglasses, uhren shop, pandora jewelry, louboutin shoes, wholesale handbags, ugg, tory burch sale, north face jackets, prada, veneta, toms shoes outlet, juicy couture handbags, michael kors handbags, nfl seahawks jerseys, burberry outlet online, nfl chiefs jerseys, michael kors outlet online sale, red bottom shoes, abercrombie.com, michael kors canada, nike factory, kate spade handbags, nike roshe run, shoes outlet, nfl packers jerseys, spurs jerseys, cheap oakley sunglasses, polo ralph lauren outlet, ghd hair straighterners outlet, memphis grizzlies jerseys, nuggets jersey, north face backpacks, air max shoes, nike roche, hilfiger outlet, nike shoes, kate spade bags, mavericks jerseys, longchamp, ray ban outlet, canada gooses, levis outlet, nike, polo ralph, rolex watches, tiffany and co, vans shoes, chi flat iron, bcbg max, tory burch handbags, coach outlet store, north face canada, nike roshe run, p90x3, coach bags friday, ugg australia, converse sneakers, ray ban uk, hermes birkin bag, roshe, swarovski, longchamp handbags, nfl jets jerseys, air jordan retro, bride dresses, pandora charms, oakley, nike free, uggs, ray ban sunglasses, ghd, mcm bags, michael kors bags, tory burch sale, oakley sunglasses, swarovski crystal, longchamp, woolrich outlet, mcm handbags, nfl redskins jerseys, michael kors, hornets jersey, christian louboutin, oakley standard issue, brooklyn nets, beats by dr dre, nfl broncos jerseys, tommy hilfiger, sacramento kings jerseys, 76ers jerseys, the north face outlet, insanity schedule, adidas shoes, cheap barbour jackets, air jordan, ray ban wayfarer, ugg boots clearance, nfl buccaneers jerseys, tommy hilfiger online shop, toms.com, tommy hilfiger outlet stores, air jordan shoes, tommy hilfiger outlet, cheap ray ban, ralph lauren outlet, nfl rams jerseys, montblanc, monster headphones, salomon, mcm backpack outlet, mcm bags, chanel, nfl bengals jerseys, burberry outlet online, nfl raiders jerseys, burberry handbags, huarache, longchamp outlet, wedding dress, flat iron, ralph lauren outlet online, cheap ray ban, michaelkors.com, adidas, uggs, nba jersey, wedding dresses uk, clippers jerseys, ray-ban sunglasses, nike air, swarovski crystal, lululemon, burberry handbags, jordan retro 11, ugg boots, louboutin shoes, ugg australia, oakley sunglasses cheap, nfl jerseys, lululemon, michael kors outlet, adidas, miami heat jersey, phoenix suns jerseys, michael kors, gucci shoes outlet, nike shoes, air force, maccosmetics.com, omega watches, kate spade outlet, ed hardy, jordans, swarovski online shop, oakley, milwaukee bucks jerseys, nfl dolphins jerseys, coach outlet online, cheap jordans, ugg australia, air max, toms shoes outlet, converse, nfl azcardinals jerseys, vans, rayban, timberland pas cher, new balance, oakley sunglasses, tiffany, nfl bills jerseys, coach outlet store, instyler, nfl jerseys, nfl giants jerseys, rolex watches, air max 2015, prada shoes, oakley, nfl vikings jerseys, converse, tommy hilfiger online, tiffany, uggs on sale, minnesota timberwolves jerseys, ralph lauren, nfl ravens jerseys, nike mercurial, burberry outlet, new balance, oakley sunglasses cheap, cheap eyeglasses, thomas sabo, lululemon, replica watches, ray ban prezzi, nike uk, north face outlet, omega watches, huaraches, yoga pants, nike running shoes, hollister clothing store, coach bags outlet, ugg australia, uggs canada, the north face, dre headphones, coach outlet, juicy couture clothings, polo ralph lauren, new balance shoes, huaraches, ferragamo shoes, valentino shoes, babyliss flat iron, nike free trainer 5.0, burberry sale, , jordan retro, gucci, nike roshe run, uggs outlet, new balance, hollister, hollister clothing, jerseys from china, nfl falcons jerseys, eyeglasses frames, burberry, soccer shoes outlet, christian louboutin, swarovski canada, bottega, iphone 5s cases, omega watches, purses and handbags, cle Jerseys, jimmy choo, ray-ban sunglasses, mcm backpack, marc jacobs handbags

Přidat komentář

Jméno:

Validační kód
Vygenerované za: 0.26 sekund
1,176,532 návštěv